Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

🌟 Три дні знань і досвіду: у Чернівцях провели триденний тренінг для фахівців із соціальної роботи та психологів

Новина
24.03.2025

🌟 Три дні знань і досвіду: у Чернівцях провели триденний тренінг для фахівців із соціальної роботи та психологів 

У Чернівцях відбувся триденний тренінг для фахівців із соціальної роботи, які здійснюють соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та психологів.  

Захід провели у рамках проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області», що реалізується СОС Дитячі Містечка.

Упродовж першого дня навчань, учасники обговорили права, потреби та найкращі інтереси дитини. Особливу увагу звернули на міфи та правду про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та сімейні форми виховання.

Розглянули законодавство, яке регламентує діяльність сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Визначили форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та етапи підготовки створення та функціонування сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Під час тренінгу учасники активно обмінювалися досвідом та працювали у групах, моделювали ситуації та обмінювалися практичними кейсами.  

Другий день навчання розпочався з рефлексії попереднього дня. Упродовж всього дня учасники продовжили активну роботу в групах, де визначали оцінку потреб дитини, яка влаштована у сім’ю, складали акти візиту у сім’ю та ведення щоденника роботи з нею, а також вчилися формувати звіти про ефективність функціонування сім’ї.

📝 Тренерка Мирослава Ткачук наголошує: грамотне ведення документації — запорука ефективної роботи соціальних служб!

На третій день учасники тренінгу визначали роль прив’язаності у житті дитини, обговорили особливості вікового розвитку дітей, а саме: проживання вікових криз залежно від умов догляду і задоволення потреб, визначали етапи адаптації дитини та провели мозковий штурм на тему: «Підтримка зв’язків дитини з біологічними батьками».

Цього ж дня, тренеркою виступила керівниця проєкту Ярослава Куштан, яка є сертифікованою тренеркою з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання, психологинею та фахівчинею соціальної сфери. 

📝“За результатами тренінгу з’ясовано велику потребу у проведенні додаткового спільного навчання для ФСРів та психологів з громад. Для того, аби забезпечити їм спільний майданчик для розгляду практичних кейсів супроводу сімей з дітьми та практично відпрацювати навички міжвідомчої взаємодії”, - підкреслила Ярослава Куштан. 

Відгуки учасників: 

📝“Це були три насичених дні теорії та практики. Корисно було дізнатись тонкощі у  стосунках дорослих та дітей, влаштованих у сімейні форми виховання, з досвідом інституційного догляду. Усвідомила, наскільки важливо фахово розуміти причини поведінки дітей у тих, чи інших ситуаціях,  і як розуміння цього може допомогти опікунам/піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям. Налагодити стосунки з дітьми, яких вони прийняли в родину. Надзвичайно досвідчені і професійні тренерки поділились не тільки теорією, але і практикою, яка стане у пригоді при спілкуванні з родинами, які дарують сімейне тепло дітям з інституцій. Вдячна за знання і теплу атмосферу”, - розповіла фахівчиня із соціальної роботи у Новоселицькій ТГ Анна Войтова.

Ті, хто пройшов даний тренінг, значно підвищили свою компетенцію та отримали інструменти для покращення роботи з сім’ями, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. На завершення тренінгу кожен учасник отримав сертифікат.

*Стаття підготовлена за підтримки Проєкту “Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області” реалізує Міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна у співпраці з Чернівецькою ОВА та Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей*

 

 

Новини на цю ж тему

Від слів до дій: громади обмінюються досвідом для покращення соціальних послуг

З 11 по 13 березня 2025 року в місті Городенка (Івано-Франківська область) відбувся важливий навчально-обмінний візит представників пілотних громад-учасниць з Чернівецької області проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області».
Новина
18.03.2025

Будь-яка успішна ініціатива базується на співпраці, залученості та відкритому обговоренні

У рамках проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області», який реалізується міжнародною благодійною організацією «СОС Дитячі Містечка», з 4 по 6 березня 2025 року проводились робочі зустрічі з представниками Чернівецької, Сторожинецької, Великокучурівської, Новоселицької та Хотинсь
Новина
07.03.2025

Без паперів та штампів: диджиталізації соцпослуг у Чернівцях

У Чернівцях провели дводенний тренінг з діджитал кейс-менеджменту для фахівців соціальної роботи. Ініціатива реалізується в межах проєкту «Фасилітація деінституціалізації у Чернівецькій області», який імплементується «СОС Дитячі Містечка».
Новина
03.03.2025

Як отримати компенсацію за послугу «Муніципальна няня»

На Буковині урядовою програмою «Муніципальна няня» у 2024 році скористалися 59 осіб на загальну суму 2380,2 тис. грн. Нині цю компенсаційну виплату отримують 43 особи на суму 427,47 тис. грн. Такі дані оприлюднили у Чернівецькій ОВА.
Новина
17.02.2025

Дводенний тренінг у Чернівцях: нові перспективи для фахівців із соціальної роботи

6-7 лютого в Чернівцях відбувся дводенний тренінг з кейс-менеджменту в соціальній роботі, організований у рамках проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області».
Новина
10.02.2025

Що таке соціальний супровід людей, які опинилися у складних життєвих обставинах?

Соціальний супровід людей у складних життєвих обставинах — це комплекс заходів, спрямованих на надання допомоги та підтримки для подолання життєвих труднощів.
Новина
21.01.2025

8–9 січня 2025 року, за підтримки МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна у рамках реалізації проєкту «Фасилітація деінституціалізації у Чернівецькій області» у Чернівцях відбулася стратегічна сесія, присвячена розробці Регіонального плану на 2024–2026 роки для реалізації Стратегії забезпечення права

Головною метою сесії було – залучення ключових стейкхолдерів Чернівецької області до обговорення та створення Регіонального плану на 2025–2026 роки, з урахуванням основного завдання – попередження потраплянню дітей до закладів інституційного догляду.
Новина
10.01.2025

Що таке оцінка потреб та чому вона важлива

Сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, часто зіштовхуються із численними викликами: фінансовими труднощами, проблемами здоров'я, конфліктами чи навіть ризиком вилучення дітей. Важливо звертатися за допомогою та пройти оцінку потреб, яка допоможе з’ясувати, яка саме допомога та підтримк
Новина
30.12.2024

"Всі діти наші"

17 травня 2024 року в селі Великий Кучурів Чернівецької області проведено захід «Всі діти наші!»
Новина
20.05.2024
2025 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше