Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

До уваги особам, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин

Новина
20.06.2022

Ідентифікація тварин, що впроваджується на державному рівні, є одним із головних методів, які застосовують у світі з метою відслідкування походження тваринницької продукції від її виробництва протягом всього життя тварини до попадання на стіл споживачеві.

Запровадження єдиної загальнодержавної системи ідентифікації та реєстрації тварин в Україні покладено на:

  1. Міністерство аграрної політики України – визначає загальні принципи державної політики в сфері ідентифікації і реєстрації тварин, є держателем єдиної державної бази даних – Реєстру тварин;
  2. Державний департамент ветеринарної медицини – контролює ветеринарно-санітарний стан господарств, стан здоров’я тварин, переміщення тварин;
  3. Державне підприємство “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” – виконує комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин. У 2002 році після відповідного розпорядження Кабінету Міністрів та наказу Міністерства аграрної політики України, Агентством розпочато роботу з ідентифікації великої рогатої худоби (ВРХ). 3 2005 року впроваджуються аналогічні системи для свиней, кіз, овець та коней.

Кінцевою метою запровадження ідентифікації тварин є створення в Україні належної системи відслідкування походження та етикетування тваринницької продукції, що сприятимете забезпеченню населення України високоякісними та безпечними м’ясо-молочними продуктами, отриманню достовірної інформації про умови їх виробництва, підвищенню довіри споживача до якості продукції.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин.

Порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до повноважень інспекторам районних управлінь Держпродспоживслужби, надано право накладати штрафні санкції за порушення переміщення тварин, забою тварин, продажі і м’яса тварин без бирок та неідентифікації тварин.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше