Життя без насильства!
З 25 листопад до 10 грудня в багатьох країнах світу і в Україні понад 30 років триває кампанія «16 днів проти насильства».
Що таке насильство? Яке саме насильство можна назвати гендерно зумовленим? Це насильство чоловіка відносно жінки чи навпаки? Це домагання жінок у публічних місцях? А чи є гендерно зумовленим насильство матері відносно дитини, а доньки відносно батька?
Заклади освіти є однією із платформ донесення інформації як серед фахівців, батьків, дітей.
27 листопада 2023 року Косован Наталею, начальником Служби у справах дітей Великокучурівської сільської ради, проведено семінар з елементами тренінгу «Гендерно зумовлене насильство: поняття, види форми» для педагогів Годилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Метою семінару було підвищенню обізнаності педагогів про гендер, гендерна рівність, гендерні ролі, гендерні стереотипи, гендерно зумовлене насильство, його види та форми, про характерні ознаки та наслідки насильства, а також покращенню своїх навиків роботи з профілактики насильства.
Учасники ознайомились з інформаційним матеріалом, переглянули відео та брали участь в практичних вправах, завдяки чому не тільки підвищили свою обізнаність з темами семінару, а й пропрацювали свої вміння щодо розпізнавання гендерно зумовленого насильства, визначення форм насильства, їх характерних ознак та наслідків, реагування та надання допомоги постраждалим,
Визначено: роль педагогів у формуванні нульової толерантності до насильства учасників освітнього процесу: доцільності проведення просвітницької діяльності з профілактики гендерно зумовленого насильства/домашнього насильства з дітьми, їх батьками чи іншими законними представниками тощо.
Учасниками заходу відзначено актуальність теми, отримання багато корисної інформації, яка подано зрозуміло, послідовно, логічно, та про подальше використання знання, матеріалів в особистому житті, в роботі як з дорослими, так і дітьми,
Ось деякі з відгуків учасників семінару:
- «Корисливим було перегляд відео, розбір ситуацій та їх вирішення, звернення уваги на причини та наслідки насильства»;
- «Корисним було звернення уваги на гендерні стереотипи та домашнє насильство»;
- «Отриману інформацію буду використовувати як у своїй діяльності, так і у житті».
Захід проведено в рамках проєкту "Соціально-психологічна робота з ВПО в трьох громадах Чернівецької області” за підтримки #Програма_CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID/BHA).